Második alkalommal bonyolítottuk le 1.MCM-Diamant úszóversenyünket most hétvégén (04.24.) a kaposvári Csík Ferenc versenyuszodában. A versenyen 23 sportegyesület úszói 22 versenyszámban mérhették össze erejüket az utánpótlás korosztálytól egészen a válogatottakig! Egyesületünk sportolói összesen 6 arany, 11 ezüst és 13 bronzérmet nyertek.

Rendkívül fontos – főleg ebben az időszakban -, hogy a sportolók, úszók és felkészítőik rendszeresen kapjanak pozitív visszajelzést a sportoló felkészüléséről. 1.MCM-Diamant versenyünk, versenysorozatunk célja is az, hogy lehetőséget adjunk erre kiemelten az utánpótláskorú sportolók számára. Az ilyen sporteseményeken kapott visszacsatolások a szuper időeredmények, fényes érmek és oklevelek képében is hatalmas motivációt adhat a fiatalok számára a sportág további űzéséhez. Mindezen felül legutóbbi sporteseményünk során egy kis plusz motivációt is adhattunk számukra, hiszen több válogatott, olimpikon is megtisztelte versenyünket jelenlétével, így olyan példaképek is rajthoz álltak, mint Kozma Dominik, Kenderesi Tamás és Jászó Ádám. A versenyünkről készült fotók megtekinthetőek közösségi oldalunkon  míg a videó YouTube csatornánkon érhető el.

Sportegyesületünk úszói számára is jól sikerült a verseny, amit az úszott egyéni csúcsok, elért ranglista helyezések és újabban nyert tapasztalatok is bizonyítanak.

1-16.helyezettjeink

200m vegyesúszás

  • A-korcs. (lány) 2.Győrffy Lili Anna, 6.Pados Gabriella
  • C-korcs. (lány) 9.Kovencz Odett
  • D-korcs. (lány) 3.Balán Csenge, 4.Juhász Anna
  • E-korcs. (lány) 11.Szabó Szófia Zolna

50m pillangóúszás

  • *I-korcs. (fiú) 2.Tasnádi Martin
  • *I-korcs. (lány) 9.Posza Dorina
  • E-korcs. (fiú) 2.Szabó Albert Zétény
  • E-korcs. (lány) 4.Sebestyén Zorka, 8.Szabó Szófia Zolna

100m pillangóúszás

  • *I-korcs. (lány) 7.Posza Dorina
  • A-korcs. (fiú)  7.Vince Marcell, 10.Kovencz Áron
  • B-korcs. (fiú) 7.Pete Dominik; (lány) 7.Pete Fanni
  • C-korcs. (fiú) 4.Fehér Erik, 5.Horváth Barna
  • C-korcs. (lány) 9.Türgyei Dorka, 11.Tajti Sára Kata
  • D-korcs. (lány) 3.Inkei Panna

50m hátúszás

  • *I-korcs. (fiú) 1.Tasnádi Martin, 16.Kovencz Áron;
  • *I-korcs. (lány) 12.Posza Dorina
  • G-korcs. (fiú) 1.Begovácz Péter, 3.Tóth Medárd, 4.Lipák Benedek, 8.Magyar Noel, 9.Tóth Ádám Attila
  • G-korcs. (lány) 10.Csoboz Nikolett
  • H-korcs. (fiú) 2.Hajnal Péter Barna

100m hátúszás

  • A-korcs. (fiú) 3.Vince Marcell
  • A-korcs.(lány) 5.Pados Gabriella, 7.Győrffy Lili Anna
  • B-korcs. (fiú) 7.Pete Dominik
  • C-korcs. (fiú) 7.Fehér Erik, 11.Horváth Barnabás
  • C-korcs.(lány) 10.Tajti Sára
  • D-korcs. (fiú) 4.Lipák Barnabás, 6.Rajna Zétény, 7.Friss Bálint
  • D-korcs.(lány) 3.Juhász Anna, 7.Hargitai Lola Jázmin, 9.Inkei Panna
  • E-korcs. (fiú) 4.Begovácz Dániel
  • E-korcs. (lány) 13.Sebestyén Zorka, 14.Szabó Szófia Zolna
  • G-korcs. (fiú) 2.Lipák Benedek

200m hátúszás

  • A-korcs. (fiú) 6.Vince Marcell
  • A-korcs (lány) 5.Pados Gabriella
  • B-korcs. (fiú) 7.Pete Dominik
  • C-korcs. (lány) 5.Tajti Sára Kata
  • D-korcs. (fiú) 4.Rajna Zétény
  • D-korcs. (lány) 1.Juhász Anna, 4.Hargitai Lola Jázmin
  • E-korcs. (fiú) 1.Szabó Albert Zétény

50m mellúszás

  • *I-korcs. (lány) 11.Posza Dorina
  • F-korcs. (fiú) 7.Vas András Benedek, 9.Rajna Olivér
  • F-korcs.(lány) 14.Mihalics Hanna
  • G-korcs. (fiú) 3.Tóth Medárd, 6.Tóth Ádám Attila
  • G-korcs. (lány) 7.Csoboz Nikolett

100m mellúszás

  • B-korcs. (lány) 7.Pete Fanni
  • C-korcs. (lány) 3.Kovencz Odett
  • C-korcs. (fiú) 5.Karnis Kende
  • D-korcs. (fiú) 2.Lipák Barnabás, 10.Rajna Zétény, 11.Friss Bálint
  • D-korcs. (lány) 2.Balán Csenge
  • E-korcs. (fiú) 2.Szabó Albert Zétény, 3.Begovácz Dániel

200m mellúszás

  • A-korcs (lány) 3.Győrffy Lili Anna
  • C-korcs. (lány) 6.Kovencz Odett
  • D-korcs. (fiú) 2.Lipák Barnabás, 9.Friss Bálint
  • D-korcs. (lány) 2.Balán Csenge
  • E-korcs. (fiú) 2.Begovácz Dániel

50m gyorsúszás

  • *I-korcs. (fiú) 1.Tasnádi Martin, 16.Kovencz Áron; leány
  • *I-korcs. (lány)12.Posza Dorina
  • F-korcs. (fiú) 13.Vas András Benedek
  • G-korcs. (fiú) 2.Begovácz Péter, 3.Tóth Medárd,  4.Lipák Benedek, 10. Tóth Ádám
  • G-korcs. (lány) 10.Csoboz Nikolett
  • H-korcs.(fiú) 4.Hajnal Péter Barna

200m gyorsúszás

  • A-korcs. (fiú) 8.Vince Marcell, 12.Kovencz Áron
  • A-korcs. (lány) 1.Győrffy Lili Anna, 9.Pados Gabriella
  • B-korcs. (fiú) 13.Pete Dominik
  • B-korcs. (lány) 13.Pete Fanni
  • C-korcs. (fiú) 6.Fehér Erik, 12.Horváth Barnabás
  • C-korcs. (lány) 7.Tajti Sára Kata, 9.Kovencz Odett, 10.Türgyei Dorka
  • D-korcs. (fiú) 3.Lipák Barnabás
  • D-korcs. (lány) 1.Hargitai Lola Jázmin, 3.Juhász Anna, 6.Balán Csenge, 10.Inkei Panna
  • E-korcs. (fiú) 3.Szabó Albert Zétény
  • E-korcs. (lány) 12.Sebestyén Zorka
  • G-korcs. (fiú) 1.Begovácz Péter

*I-korcsoport: adott versenyszámban az előzőektől eltérő születésű versenyzők, díjazásban nem részesültek.

Szeretnénk ezúton is köszönetet mondani versenybíróinknak, segítőinknek akik nélkül nem sikerülthetett volna ilyen jól és gördülékenyen lebonyolítani a sporteseményt!