XXXVIII. Adorján József Emlékverseny beszámolója következik

Első alkalommal szerveztünk versenyt az új 10 pályás versenyuszodában, ahol 17 sportegyesület 302 sportolója 821-szer állt rajthoz és összesen 109 rajtjel hangzott el. Versenyünk célja versenylehetőség biztosítása a legkisebbektől a legynagyobbakig a hagyományok ápolásával, ezzel is tisztelegve egykori edzőink előtt. Adorján József mellett Ketskés K. Endre úszóedző tiszteletére emlékszámot hirdettünk, így 100m mellúszáson „C” kategóriában fiúknál Szabó Patrik (Pécsi Sport Nonprof.), míg a lányoknál Dávid Virág (Keszthelyi Kiscápák) érdemelte ki a különdíjat.

Adorján József (1894-1976) kiváló sportember volt, aki az úszáson kívül számos más sportágban is jeleskedett. Volt amatőr labdarúgó válogatott, vízilabdázott, futóversenyeket nyert, sakk- és kardvívó versenyeken is képviseltette magát. Nevéhez fűződik városunk úszósportjának megalapozása, felvirágoztatása. Hazánkban ő oktatta először a „krall-technikát”. Edzőként elindította többek között az úszó olimpiai bajnok Csík Ferencet, az olimpiai bronzérmes Lengyel Árpádot, Németh Sándort örökös magyar bajnokot és Győrfi Endre olimpiai ezüstérmes vízilabdázót (Jutasi, 2007).

Ide kattintva, a Kapos Televízió munkatársai által készített videós beszámoló is elérhető.

Sportolóink a felkészülési időszaknak megfelelően versenyeztek, összesen 6 arany- 12 ezüst- és 6 bronzérmet szereztek a megmérettetésen.

For privacy reasons YouTube needs your permission to be loaded.