XV.CMAS Uszonyosúszó Világkupa I. forduló–Eger

Mint minden évben, úgy idén is Egerben kerül megrendezésre az uszonyosúszók Világkupa sorozatának első fordulója. A három napos esemény első versenynapján 6 érmet sikerült szereznie csapatunknak.

Varga Krisztina Világjátékok távon, 50m uszonyos gyorsúszáson másodikként ért célba:

“Elégedett vagyok a teljesítményemmel, hiszen ebben a számban eddig a Világjátékokon értem el a legjobb időeredményt, és ez most annál is jobb lett (21.50). Egyéni csúcsot úsztam, amire nem számítottam, mert mostanában inkább a hosszabb távokra készültünk.” (Interjú forrása: MBSZ hivatalos facebook oldala)

Varga Krisztina 50m uszonyos gyorsúszáson második helyen ért célba. Fotó forrása: MBSZ hivatalos facebook oldala.

Ugyanezen a távon elsőéves felnőttként Stadler Csenge nyolcadik lett holtversenyben egy német versenyzővel. A lányok felkészülése jó úton halad a nyári világbajnokságra, mi sem bizonyítja jobban, hogy 400m uszonyos gyorsúszáson is remek időeredményeket és helyezéseket értek el. Varga Krisztina 3:47.84-es időeredménnyel győzedelmeskedett, míg Stadler Csenge 3:52.65-tel bronzérmet nyert.

Felnőtt férfiaknál 400m uszonyos gyorsúszáson Lengyeltóti Bence remekelt, aki közel úszott a tavalyi Európa-bajnokságon úszott időeredményéhez (3:47.84), ezzel másodikként ért célba Lev Shtraikh orosz sportoló mögött. Ugyanezen a távon Plessek Marcell junior korosztályban az előkelő 7. helyen végzett, ideje 3:55.34.

A 4×100 méteres mix uszonyos gyorsúszó váltó versenyszámon a Debreceni csapat mögött másodikként a kaposváriak, harmadikként pedig az ukrán csapat ért célba. A Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE ezüstérmes csapat tagjai: Lengyeltóti Bence, Hamlin Matthew, Stadler Csenge és Varga Krisztina.

A versenynapot az 1500m férfi felszíni úszás zárta, ahol Semostyán Róbert 13:10-es időeredménnyel az előkelő második helyet szerezte meg a német Duncan Gaida (13:01) mögött.

Varga Krisztina és Stadler Csenge
Fotó forrása: Világkupa hivatalos facebook oldala.

4*100m uszonyos gyorsúszó MIX váltó

2.Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Lengyeltóti Bence, Hamlin Matthew, Stadler Csenge, Varga Krisztina) 3:08.68.

1500m felszíni úszás

2.Semostyán Róbert (13:10.0)

Az egri fordulót követően a második forduló Olaszországban, a harmadik Franciaországban és a döntő pedig Egyiptomban kerül megrendezésre.