December 12-13-án került megrendezésre a XVIII. Cápa- L. Serdülő- XXX. Junior Uszonyos- és búvárúszó Országos Bajnokság Kecskeméten. Sportolóink a – kiszámíthatatlan helyzet ellenére is – remek időeredményekkel új egyéni csúcsokkal tértek haza.

Kiemelkedő cápáink teljesítménye, hiszen legfiatalabbjaink számára ez volt az egyik első nagy megmérettetés, ami sikerekkel, érmekkel és élményekkel telve zárult. Nem utolsó sorban megtapasztalták egy ilyen verseny sajátos ritmusát és hangulatát, ami a versenyzések emelkedésével kialakítja majd bennük a versenyrutint is. Serdülő lány váltónk (Pados, Szalafai, Győrffy, Pete) kétszer is felállhatott a dobogó legfelső fokára, egyéni távon növelte bajnoki címeinek számát Pados Gabriella (200m és 400m felszíni úszás) és Győrffy Lili Anna (400m uszonyos gyorsúszás és 800m felszíni úszás), míg korosztályos 4*100m uszonyos gyorsúszó mix összetételű (Kovencz, Vince, Győrffy, Szalafai) csapatunk másodikként csapott célba.

Juniorjaink összesen 6 egyéni és 3 váltó éremmel zárták a versenyt. Időeredmények tükrében Szabó Száva Hargita (junior) hatalmas egyéni csúccsal, néhány tizeddel lemaradva, de megközelítette a jövő évi junior világverseny “A (utazó)”- szintidejét 400m uszonyos gyorsúszáson. Mindenképpen biztató jel, hogy csakúgy mint ő csapatunk többi tagjának is sikerült több egyéni csúcsot úszniuk. A versenyen összesen kilenc arany-, kilenc ezüst- és tizenöt bronzérmet nyertek sportolóink.

Már hagyományosan idén is kiosztásra kerültek az aranyjelvények a verseny során.

Aranyjelvényes sportolóink:

Fehér Erik, Karnis Kende, Kovencz Áron, Posza Dorina, Szabó Száva Hargita, Durgó Katalin, Stadler Csenge, Hamlin Matthew, Semostyán Róbert, Lengyeltóti Bence.

Cápa korosztály eredményei

Fiú 8 éves és fiatalabbak:

  • 100m uszonyos gyorsúszás: 2.Rajna Olivér
  • 50m uszonyos gyorsúszás: 1.Begovácz Péter, 4.Tóth Medárd, 5.Rajna Olivér
  • 200m uszonyos gyorsúszás: 1.Begovácz Péter
Fiú Lány
50 m uszonyos pillangóúszás 9 éves
3.Begovácz Dániel

 

5.Sebestyén Zorka

6.Szabó Szófia Zolna

100m uszonyos gyorsúszás 9 éves
3.Begovácz Dániel

 

3.Sebestyén Zorka

4.Szabó Szófia Zolna

50m uszonyos gyorsúszás 9 éves
4.Begovácz Dániel 5.Szabó Szófia Zolna

6.Sebestyén Zorka

200m uszonyos gyorsúszás 9 éves
3.Begovácz Dániel 3.Szabó Szófia Zolna

4.Sebestyén Zorka

Fiú 4*50m uszonyos gyors váltó 9 éves és fiatalabb: 1.Kaposvári Adorján SE (Begovácz, Begovácz, Rajna, Tóth)

 

Serdülő korosztály eredményei

Fiú Lány
50 m búvárúszás
2.Vince Marcell

5.Tuli Botond

6.Kovencz Áron

 

2.Pados Gabriella

5.Szalafai Karolina

10.PeteFanni

11.Győrffy Lili Anna

50m uszonyos gyorsúszás
3.Kovencz Áron

8.Vince Marcell

14.Tuli Botond

21.Pete Dominik

3.Győrffy Lili Anna

5.Szalafai Karolina

12.Pete Fanni

23.Pados Gabriella

50m felszíni úszás
7.Kovencz Áron

13.Vince Marcell

16.Tuli Botond

21.Pete Dominik

3.Szalafai Karolina

5.Pados Gabriella

10.Pete Fanni

13.Győrffy Lili Anna

100m búvárúszás
2.Vince Marcell

7.Kovencz Áron

3.Pados Gabriella

8.Szalafai Karolina

11.Pete Fanni

100m felszíni úszás
5.Kovencz Áron

12.Vince Marcell

13.Tuli Botond

4.Pados Gabriella

7.Szalafai Karolina

10.Pete Fanni

100m uszonyos gyorsúszás
4.Kovencz Áron

7.Vince Marcell

11.Tuli Botond

23.Pete Dominik

4.Győrffy Lili Anna

6.Szalafai Karolina

7.Pados Gabriella

11.Pete Fanni

200m uszonyos gyorsúszás
4.Kovencz Áron

8.Vince Marcell

14.Tuli Botond

19.Pete Dominik

2.Győrffy Lili Anna

6.Szalafai Karolina

8.Pete Fanni

16.Pados Gabriella

200m felszíni úszás
8.Kovencz Áron

9.Vince Marcell

12.Tuli Botond

13.Pete Dominik

1.Pados Gabriella

7.Pete Fanni

8.Szalafai Karolina

400m felszíni úszás
10.Vince Marcell 1.Pados Gabriella

7.Szalafai Karolina

8.Pete Fanni

400m búvárúszás
3.Pados Gabriella

5.Pete Fanni

400m uszonyos gyorsúszás
4.Kovencz Áron

8.Vince Marcell

11.Tuli Botond

13.Pete Dominik

1.Győrffy Lili Anna

3.Szalafai Karolina

8.Pete Fanni

13.Pados Gabriella

 800m felszíni úszás
5.Vince Marcell

 

1.Győrffy Lili Anna

8.Pados Gabriella

1500m felszíni úszás
4.Vince Marcell 5.Pados Gabriella

Serdülő korosztály váltó eredményei

MIX 4*100m uszonyos gyors váltó: 2.Kaposvári Adorján (Kovencz, Vince, Győrffy, Szalafai)

Fiú 4*100m felszíni váltó: 4.Kaposvári Adorján (Kovencz, Vince, Tuli, Pete)

Lány 4*100m felszíni váltó: 1.Kaposvári Adorján (Pados, Szalafai, Győrffy, Pete)

MIX 4*50m felszíni váltó: 5.Kaposvári Adorján (Kovencz, Szalafai, Pados, Vince)

Fiú 4*200m felszíni váltó: 4.Kaposvári Adorján (Vince, Kovencz, Tuli, Pete)

Lány 4*200m felszíni váltó: 1.Kaposvári Adorján (Pados, Szalafai, Győrffy, Pete)

 

Junior korosztály eredményei

Fiú Lány
50m felszíni úszás
8.Plessek Marcell

11.Landor Patrik

14.Szalafai Dávid

9.Durgó Katalin

14.Posza Dorina

 

50m uszonyos gyorsúszás
16.Szalafai Dávid

17.Landor Patrik

 

5.Durgó Katalin

7.Posza Dorina

9.Szabó Száva Hargita

50m búvárúszás
10.Landor Patrik

 

6.Durgó Katalin

8.Posza Dorina

16.Szabó Száva Hargita

100m uszonyos gyorsúszás
6.Plessek Marcell

9.Landor Patrik

15.Szalafai Dávid

6.Durgó Katalin

7.Szabó Száva Hargita

10.Posza Dorina

100m felszíni úszás
8.Landor Patrik

10.Szalafai Dávid

13.Szabó Száva Hargita

16.Durgó Katalin

17.Posza Dorina

100m búvárúszás
  4.Posza Dorina

7.Durgó Katalin

200m uszonyos gyorsúszás
8.Landor Patrik

12.Szalafai Dávid

2.Szabó Száva Hargita

5.Posza Dorina

200m felszíni úszás
8.Landor Patrik

13.Szalafai Dávid

 9.Posza Dorina
400m felszíni úszás
6.Landor Patrik  
400m búvárúszás
1.Posza Dorina
400m uszonyos gyorsúszás
3.Landor Patrik

6.Szalafai Dávid

2.Szabó Száva Hargita

3.Posza Dorina

800m felszíni úszás
5.Landor Patrik  
1500m felszíni úszás
3.Landor Patrik  

 

Junior korosztály váltó eredményei

Mix 4*50m felszíni váltó: 4.Kaposvári Adorján (Plessek, Landor, Posza, Durgó)

Fiú 4*200m felszíni váltó: 3.Kaposvári Adorján (Landor, Szalafai, Kovencz, Tuli)

Lány 4*200m felszíni váltó: 4.Kaposvári Adorján (Posza, Szabó, Durgó, Pados)

Mix 4*100m uszonyos gyorsúszás: 3.Kaposvári Adorján (Landor, Szalafai, Szabó, Durgó)

Lány 4*100m felszíni váltó: 5.Kaposvári Adorján (Posza, Szabó, Durgó, Pados)

Fiú 4*100m felszíni váltó: 2.Kaposvári Adorján (Landor, Szalafai, Vince, Pete)