Összesen 206 db érem, ebből 205 uszonyosúszás, 1 élet-és vízimentés sportágból.
Érem |
Felnőtt korosztály |
Junior korosztály |
Senior korosztály |
||||
VB |
EB |
Világjátékok |
VB |
EB |
VB |
EB |
|
I. |
6 |
7 |
0 |
7 |
5 |
3 |
6 |
II. |
10 |
14 |
1 |
23 |
20 |
3 |
2 |
III. |
28 |
14 |
4 |
19 |
33 |
1 |
Világjátékok dobogósok: Varga Krisztina, Gyors Róbert
Felnőtt világbajnokok: Vinkler Péter, Kovács Zsófia, Lengyeltóti Bence, Hamlin Matthew
Felnőtt Európa-bajnokok: Vinkler Péter, Lábodi Laura, Wirtz Melinda, Lengyeltóti Bence
Junior világbajnokok: Vinkler Péter, Wirtz Melinda, Kovács Zsófia, Varga Krisztina, Hamlin Dorothy
Junior Európa-bajnokok: Kovács II. László, Vilhelm Szilárd, Varga Krisztina
Junior világcsúcs: Wirtz Melinda, Kovács Zsófia, Hamlin Dorothy
Felnőtt világcsúcs: Vinkler Péter
Európa csúcs: Lábodi Laura, Wirtz Melinda
Szenior világbajnok: Kovács Zsófia
Szenior korcsoportos világcsúcs: Kovács Zsófia
Felnőtt
(fú: felszíni úszás, ugyú: uszonyos gyorsúszás)
Gödöllő (HUN) EB 2023
Lengyeltóti Bence 400m ugyú 2.
Lengyeltóti Bence 200m ugyú 3.
Lengyeltóti Bence 4x200m fú 1.
Cali (COL) VB 2022
Lengyeltóti Bence 400m ugyú 1.
Lengyeltóti Bence 200m ugyú 3.
Hamlin Matthew 4x200m fú 1.
Hamlin Matthew 4x100m fú 3.
Hamlin Matthew 4x100m umix 1.
Tomszk (RUS) VB 2021
Lengyeltóti Bence 400m ugyú 3.
Lengyeltóti Bence 200m ugyú 2.
Ioanni (GRE) EB 2019
Varga Krisztina 100m ugyú 2.
Varga Krisztina 200m ugyú 2.
Varga Krisztina 4×100 umix 2.
Varga Krisztina 4×100 fú 3.
Stadler Bence 4×100 umix 2.
Lengyeltóti Bence 400m ugyú 3.
Belgrade (SER) VB 2018
Varga Krisztina 400 ugyú 2.
Varga Krisztina 200 ugyú 3.
Varga Krisztina 4×100 umix 3.
Stadler Bence 4×100 umix 3.
Hamlin Matthew 4×100 umix 3.
Világjátékok (POL) Wroclaw 2018
Varga Krisztina 100 ugyú 2.
Varga Krisztina 50 ugyú 3.
Volos (GRE) VB 2016
Varga Krisztina 100 ugyú 2.
Varga Krisztina 50 ugyú 3.
Jantai (CHI) VB 2015
Varga Krisztina 200 ugyú 3.
Lignano (ITA) EB 2014
Varga Krisztina 200 ugyú 2.
Kazan (RUS) VB 2013
Varga Krisztina 100 ugyú 3.
Varga Krisztina 200 ugyú 3.
Lignano (ITA) EB 2012
Stier Lilla 200 ugyú 2.
Stier Lilla 100 ugyú 3.
Hódmezővásárhely VB 2011
Stier Lilla 200 ugyú 3.
Szentpétervár (RUS) VB 2009
Kovács Zsófia 200 ugyú 1.
Bari (ITA) VB 2007
Wirtz Melinda 1500 fú 3.ecs
Wirtz Melinda 800 fú 3.
Wirtz Melinda 4×200 fú 3.
Lábodi Laura 4×200 fú 3.
San Marino EB 2005
Wirtz Melinda 1500 fú 1.ecs
Wirtz Melinda 4×200 fú 3.
Vinkler Péter 1500 fú 3.
Vinkler Péter 800 fú 3.
Sanghai (CHI) VB 2004
Vinkler Péter 1500 fú 2.
Vinkler Péter 800 fú 3.
Liberec (CSEH) EB 2003
Lábodi Laura 400 fú 1.
Lábodi Laura 800 fú 2.
Lábodi Laura 800 bú 2.
Lábodi Laura 400 bú 3.
Lábodi Laura 4×200 fú 1.
Vinkler Péter 1500 fú 1.
Vinkler Péter 4×200 fú 1.
Erdődy Beatrix 50 bú 2.
Patra (GRE) VB 2002
Vinkler Péter 800 fú 1.vcs.
Vinkler Péter 1500 fú 1.vcs.
Vinkler Péter 400 fú 2.
Vinkler Péter 4×200 fú 2.
Vilhelm Szilárd 4×200 fú 3.
Lábodi Laura 800 bú 3. ecs
Lábodi Laura 4×200 fú 3.
Erdődy Beatrix 4×100 fú 3.
Eger EB 2001
Vinkler Péter 1500 fú 1.vcs.
Vinkler Péter 800 fú 2.
Vinkler Péter 400 fú 3.
Vinkler Péter 800 bú 3.
Vinkler Péter 4×200 fú 2.
Lábodi Laura 4×200 fú 3.
Athén EB 1999
Katona Roland 800 bú 2.
Katona Roland 400 bú 3.
Cali (Kolumbia) VB 1998
Katona Roland 4×200 fú 3.
Dunaújváros VB 1996
Kovács II.László 800 fú 3.
Katona Roland 4×200 fú 3.
Petőfalvi Lilla 4×200 fú 3.
Dongguan (Kína) VB 1994
Kovács II.László 4×200 fú 2.
Göteborg EB 1991
Petőfalvi Tímea 4×200 fú 2.
Moszkva EB 1989
Szabó Csaba 4×200 fú 3.
Gyors Róbert 4×200 fú 3.
Petőfalvi Tímea 4×200 fú 3.
Világjátékok Karlsruhe (NSZK) 1989
Gyors Róbert 100 fú 3.
Gyors Róbert 4x200fú 3.
Dunaújváros EB 1983
Horváth Katalin 4x100fú 2.
Moszkva VB 1982
Gyors Róbert 4x100fú 3.
Tóth Katalin 4x100fú 2.
Tóth Katalin 4x200fú 2.
Bologna VB 1980
Gyors Róbert 4x200fú 3.
Szenior
(fú: felszíni úszás, ugyú: uszonyos gyorsúszás)
Cali (COL) VB 2022
Kovács Zsófia 50m ugyú 1. (vcs)
100m ugyú 1. (vcs)
200m ugyú 1.
100m fú. 2.
200m fú. 2.
400m fú. 2.
50m bú 3.
Lignano (ITA) EB 2021
Kovács Zsófia 50m ugyú 1. (vcs)
100m ugyú 1. (vcs)
200m ugyú 1. (vcs)
50m fú 1.
100m fú. 1.
200m fú. 1.
400m fú. 1.
50m bú 2.
Korosztályos
(fú: felszíni úszás, ugyú: uszonyos gyorsúszás)
2019 VB Sharm El-Sheikh (ET)
Stadler Csenge 400m umix 2.
Stadler Csenge 200m ugyú 2.
Stadler Csenge 400m ugyú 3.
2018 EB Istanbul (TUR)
Hamlin Dorothy 100 ugyú 2.
Hamlin Dorothy 200 ugyú 2.
Hamlin Dorothy 4x100umix 2.
Hamlin Dorothy 400 ugyú 2.
Stadler Csenge 200 ugyú 3.
Stadler Csenge 400 ugyú 3.
Lengyeltóti Bence 200 ugyú 3.
Lengyeltóti Bence 400 ugyú 3.
2017 VB Tomsk (RUS)
Hamlin Dorothy 100 ugyú 2.
Hamlin Dorothy 200 ugyú 1.
Hamlin Dorothy 400 ugyú 1.jvcs
Hamlin Dorothy 4×100 umix 2.
Stadler Csenge 200 ugyú 2.
Stadler Bence 400 ugyú 2.
Fazekas András 4x100umix 2.
2016 VB Annemasse (FRA)
Hamlin Dorothy 200 ugyú 3.
Stadler Bence 200 ugyú 3.
2015 EB Alicante (ESP)
Hamlin Matthew kötéldobás 3.
2013 EB Szczecin (POL)
Varga Krisztina 50 ugyú 1.
Varga Krisztina 100 ugyú 1.
Varga Krisztina 200 ugyú 1.
Pamuki Dávid 200 ugyú 3.
2012 VB Graz (AUS)
Varga Krisztina 50 ugyú 1.
Varga Krisztina 100 ugyú 2.
Varga Krisztina 50 ugyú 3.
Varga Krisztina 4×200 fú 3.
2011 EB Miskolc
Stier Lilla 200 ugyú 2.
Stier Lilla 4×200 fú 2.
2010 VB Mallorca (ESP)
Németh Dávid 200 ugyú 3.
2009 EB Belgrád (SER)
Stier Lilla 200 ugyú 2.
Stier Lilla 100 ugyú 2.
Stier Lilla 50 ugyú 3.
Németh Dávid 4x200fú 3.
2008 VB Neiva (COL)
Kovács Zsófia 200 ugyú 1.jvcs
Kovács Zsófia 100 ugyú 3.
Kovács Zsófia 400 bú 2.
Kovács Zsófia 800 bú 2.
2007 EB Ostroviec (POL)
Nagy Márk 4×100 fú 3.
2006 VB Moszkva (RUS)
Ferlindis Petra 4×200 fú 3.
2004 EB Eger
Gréczi Attila 50 bú 3.
Gréczi Attila 100 bú 3.
Gréczi Attila 100 fú 3.
Gréczi Attila 200 fú 3.
Gréczi Attila 4×100 fú 2.
Gréczi Attila 4×200 fú 2.
2003 VB Jeju (KOR)
Wirtz Melinda 1500 fú 1.jvcs
Wirtz Melinda 800 fú 3.
Wirtz Melinda 4×200 fú 2.
Gábor J. Attila 1500 fú 2.
Gábor J. Attila 400 fú 3.
Gábor J. Attila 4×200 fú 3.
Gábor J. Attila 4×100 fú 3.
Gréczi Attila 4×200 fú 3.
Gréczi Attila 4×100 fú 3.
Kiss Eszter 4×100 fú 2.
2002 EB Debica (POL)
Neu Gábor 800 bú 2.
Neu Gábor 400 bú 3.
2001 VB Aquascaliantes (MEX.)
Fullér Balázs 1500 fú 2.
2000 EB Szentpétervár
Vilhelm Szilárd 800 bú 1.
Vilhelm Szilárd 400 bú 2.
Vinkler Péter 1500 fú 2.
Vinkler Péter 800 bú 2.
1999 VB Strasbourg
Vinkler Péter 800 fú 1.
Vinkler Péter 1500 fú 1.
Vinkler Péter 400 bú 3.
Vinkler Péter 800 bú 3.
Vinkler Péter 4×200 fú 2.
Vilhelm Szilárd 400 bú 2.
Vilhelm Szilárd 800 bú 2.
Vilhelm Szilárd 400 fú 3.
Vilhelm Szilárd 4×200 fú 2.
Zsivicsár Viktor 4×200 fú 2.
1997 VB Balatonfűzfő
Lábodi Laura 4×200 fú 2.
1994 EB Balatonfűzfő
Totth Benedek 4×200 fú 2.
Petőfalvi Lilla 4×100 fú 3.
Petőfalvi Lilla 4×200 fú 3.
1993 VB Lyon
Kovács II.László 400 bú 2.
Kovács II.László 800 bú 2.
Kovács II.László 800 fú 3.
Kovács II.László 4×100 fú 2.
1991 EB Athén
Kovács II.László 400 bú 3.
Kovács II.László 4×200 fú 1.
1989 VB Dunaújváros
Koczka Zsolt 4×200 fú 3.
Szlavicsek Szabolcs 4×200 fú 3.
Petőfalvi Tímea 4×200 fú 2.
Petőfalvi Tímea 4×1100 fú 2.
1987 Serdülő EB Zürich
Petőfalvi Tímea 100 fú 3.
Petőfalvi Tímea 200 fú 3.
Petőfalvi Tímea 800 fú 3.
1987 EB Zürich
Füzesi Tibor 400 bú 3.
Füzesi Tibor 4×100 fú 3.
Füzesi Tibor 4×200 fú 3.
1985 EB Hannover (NSZK)
Füzesi Tibor 400 bú 3.
Füzesi Tibor 4×200 fú 2.
Szabó Csaba 200 fú 3.
Szabó Csaba 400 fú 3.
Szabó Csaba 1500 fú 3.
Szabó Csaba 4×200 fú 2.
Kakstedter József 4×200 fú 2.
1984 EB Stokholm
Hága János 50bú 3.
Hága János 4×200 fú 3.
Szabó Csaba 800 fú 3.
Szabó Csaba 4x200fú 3.
Kakstedter József 4×200 fú 3.
Horváth Katalin 4×100 fú 2.
Horváth Katalin 4×200 fú 2.