Junior Világbajnokság 1. nap

Stadler Csenge a 4x100m uszonyos gyorsúszó MIX váltó tagjaként ezüstérmet nyert a junior világbajnokság nyitónapján! A versenyszámot az orosz együttes nyerte 03:04.63-as idővel, mögöttük a magyar váltó 03:07.90-nel ezüstérmes, harmadikak a görögök 03:08.45-ös időeredménnyel. A váltó tagjai: Cséplő Kelen (Amphora), Tóth Péter (Békéscsaba), Linzenbold Zsófia (Debrecen), Stadler Csenge (Kaposvár).

Csenge egyéniben 100m uszonyos gyorsúszáson is döntőbe úszta magát és javítva délelőtti időeredményén, 0:49.95-es idővel az előkelő 5.helyen zárt. A táv igen szoros végeredményt hozott, hiszen az orosz Martynova 00:48.44-es idővel nyert, ezt követően a hatodik helyezésig századmásodperceken múltak a helyezések – második az ukrán Tymoshenko (00:49.75) és harmadik a debreceni Linzenbold Zsófia 00.49:77-es idővel.

Holnap következik a 200m uszonyos gyorsúszó versenyszám, amin Csenge és Eszter is rajthoz áll.

Rajtkép. Fotó forrása: Karagiannis Dimitrios facebook oldala.