Négy kontinens, 19 ország, 92 csapat, több mint 560 versenyzője vett részt a 2020-as Világkupa sorozat első állomásán Egerben, február negyedik hétvégéjén. A népes mezőnyben a kaposváriak is letették névjegyüket, hiszen fantasztikus eredményekkel a csapatversenyben az előkelő 8. helyet szerezték meg sportlóink!

A két versenynap alatt összesen egy arany-, öt ezüst-, két bronzérem, teljesített szintidők és több egyéni csúcs is született.

Első versenynapon Varga Krisztina (Világjátékok távon), 50m uszonyos gyorsúszáson másodikként ért célba:

“Elégedett vagyok a teljesítményemmel, hiszen ebben a számban eddig a Világjátékokon értem el a legjobb időeredményt, és ez most annál is jobb lett (21.50). Egyéni csúcsot úsztam, amire nem számítottam, mert mostanában inkább a hosszabb távokra készültünk.” (Varga K.)

Ugyanezen a távon elsőéves felnőttként Stadler Csenge nyolcadik lett holtversenyben egy német versenyzővel. A lányok 400m uszonyos gyorsúszáson is remek időeredményeket és helyezéseket értek el. Krisztina 3:47.84-es időeredménnyel győzedelmeskedett, míg Csenge 3:52.65-tel bronzérmet nyert.

“Most úsztam először felnőtt mezőnyben, tavaly öregedtem ki a juniorból. Sikerült most 2 másodperccel jobbat úsznom, mint a 2019-es vb-n, úgyhogy ennek nagyon örülök.” (Stadler Cs.)

Varga Krisztina és Stadler Csenge
Fotó forrása: Világkupa hivatalos facebook oldala.

Felnőtt férfiaknál 400m uszonyos gyorsúszáson Lengyeltóti Bence remekelt, aki közel úszott a tavalyi Európa-bajnokságon úszott időeredményéhez (3:47.84) ezzel másodikként ért célba Lev Shtraikh orosz sportoló mögött. Ugyanezen, távon Plessek Marcell junior korosztályban az előkelő 7. helyen végzett, ideje 3:55.34.

A 4×100 méteres mix uszonyos gyorsúszó váltó versenyszámon, a Debreceni csapat mögött másodikként a kaposváriak, harmadikként pedig az ukrán csapat ért célba. A Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE ezüstérmes csapat tagjai: Lengyeltóti Bence, Hamlin Matthew, Stadler Csenge és Varga Krisztina.

“Az egyéni ma valahogy nem ment, de a váltóban majdnem egyéni csúcsot úsztam. Az egész csapat nagyon jó teljesítményt nyújtott, büszke vagyok rájuk.” (Hamlin M.)

A versenynapot az 1500m férfi felszíni úszás zárta, ahol Semostyán Róbert 13:10.35-ös időeredménnyel az előkelő második helyet szerezte meg a német Duncan Gaida (13:01.35) mögött.

“Ahhoz képest, hogy tegnap este 8-kor úsztunk, nagyon jól sikerült, jó állapotban tudtam rajthoz állni. Az elején még egy kicsit óvatos voltam, mert a múlt héten betegséggel küzdöttem, végül azonban nagyon jó időeredménnyel zártam a futamot. Van még mit faragni belőle, de szerintem ez egy jó kezdés volt így év elején.”(Semostyán R.)

Semostyán Róbert 1500m felszíni úszáson remek időeredménnyel második helyezést ért el. Fotó forrása: a Világkupa hivatalos facebook oldala.

A második versenynapon uszonyosaink tovább faragtak egyéni legjobbjaikon, 200m uszonyos gyorsúszáson Stadler Csenge bronzérmet nyert, míg ugyanezen a távon felnőtt férfiaknál Lengyeltóti Bence (1:39.44) szoros küzdelmet követően épphogy lecsúszott a dobogóról az orosz Dmitry Gavrilov (1:39.02) által. A második nap délutáni versenyprogramjából Varga Krisztina betegség miatt visszalépett, mindenesetre a korábbi három programból négyszer is felállhatott a dobogóra. Krisztina és Bence korábbi időeredményeiken javítva több szintidőt is teljesítettek a felnőtt világbajnokságra. A Világkupán elért eredmények mutatják, hogy sportolóink felkészülése jó úton halad a nyári megmérettetésekre.

Az egri fordulót követően a második forduló Olaszországban, a harmadik Franciaországban és a döntő pedig Egyiptomba kerül megrendezésre.

4*100m uszonyos gyorsúszó MIX váltó

2.Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Lengyeltóti Bence, Hamlin Matthew, Stadler Csenge, Varga Krisztina) 3:08.68.

4*100m felszíni férfi váltó

8.Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE. (Hamlin M., Lengyeltóti B.,Semostyán R., Plessek M.)

A versenyen készült képek és interjúk ide kattintva megtalálhatóak a Világkupa facebook oldalán.