(bejegyzésünk folyamatosan frissül)

Négy napon keresztül zajlik a Kaposvári Csík Ferenc Versenyuszodában az idei Rövidpályás Magyar Bajnokság. Korábban beszámoltunk arról, hogy egy Tesztverseny keretén belül a fiatalok is megmérettethették magukat az átszerkesztett medencében, most a felnőttekre került a sor. A délelőtti előfutamokat a délutáni A és B döntők követik 18 órai kezdettel, amit a televízió is közvetít.

Az első napon egyéni csúcsok mellett B döntős helyezéseket sikerült elérnie sportolóinknak, Stadler Csenge 100m hátúszáson B-döntő 5. helyen csapott célba, míg Varga Krisztina 50m gyorsúszáson a B-döntő 6.helyet szerezte meg.

Stadler Csenge. Fotó: Kováts Dávid

Varga Krisztina. Fotó: Kováts Dávid

Az első nap eredményei sportolóink részéről:

4*50m MIX gyorsváltó

12.hely Kaposvári 1.MCM-Diamant Adorján SE (Lengyeltóti, Tasnádi, Varga, Stadler)

24. hely Győrffy Lili Anna

Első nap eredményeiről a sonline oldalán is beszámoltak, a link-re kattintva olvasható.

2. nap

Folytatódtak a versenyek a Rövidpályás Magyar Bajnokságon, ahol a 2. napon legeredményesebb versenyzőnk Lengyeltóti Bence lett 400 méteres gyorsúszásban. Bence új egyéni csúccsal végzett a 17. helyen, ami biztató lehet a 200 méter gyorsúszás rajtja előtt.

Eredmények:

Lengyeltóti Bence: 400 m gyorsúszás: 17.

Stadler Csenge: 400 m gyorsúszás: 28.

Tasnádi Martin: 50 m pillangóúszás: 40.

Hamlin Dorothy: 50 m pillangóúszás: 52. 200 m vegyesúszás: 40.

4X50 m Mix gyorsváltó: Kaposvári Adorján SE. (Tasnádi Martin, Lengyeltóti Bence, Varga Krisztina, Stadler Csenge): 13.

4X50 leány vegyes váltó: Kaposvári Adorján SE.  (Stadler Csenge, Hamlin Dorothy, Posza Dorina, Varga Krisztina): 13.

3. nap

Az Országos Bajnokság harmadik versenynapján Stadler Csenge és Varga Krisztina ismételten B döntőben szerepelhetett. Csenge 200 méter hátúszásban végzett a B döntő 3. helyén, míg Krisztina 100 méter gyorson lett 4.

Emellett a 4X100 méteres mix vegyesváltó a 9. helyet szerezte meg a délelőtt folyamán, ahol a váltó első három tagja egyéni csúcsnak is örülhetett.

Eredmények:

Lengyeltóti Bence: 100 m gyorsúszás: 36. hely

Stadler Csenge: 200 m hátúszás: 11. hely, 100 m gyorsúszás: 54. hely

Tasnádi Martin: 100 m gyorsúszás: 57. hely

Varga Krisztina: 100 m gyorsúszás: 12. hely

4X100 mix vegyesváltó: Kaposvári Adorján SE. (Tasnádi Martin, Lengyeltóti Bence, Posza Dorina, Varga Krisztina): 9. hely

4. nap

A záró, vagyis a negyedik versenynap bizonyult a csapat szempontjából a legeredményesebbnek, hiszen Lengyeltóti Bence, délelőtt úszott időeredményével a 8. helyet szerezte meg 800 gyorson. Bence a nap folyamán 200 méteren is érdekelt volt, ahol B döntőbe sikerült beverekednie magát – életében először felnőtt mezőnyben – és 14 lett. A nap folyamán egyébként három egyéni rekordot is úszott.
A nap másik B döntőse Tasnádi Martin volt, aki szintén első ízben úszhatott délután egy felnőtt mezőnyben, első éves ifi versenyzőként. Martin a délelőtt folyamán döntötte meg a két nappal korábban, váltóban úszott egyéni csúcsát. Délután ezt már nem sikerült megismételnie, de így is az előkelő 12. helyet szerezte meg.