Március 22-24-én rendezték meg az uszonyosúszó Világkupa második fordulóját az olaszországi Lignano-ban. A közel 800 versenyzőt, 131 egyesületet felsorakoztató viadalon négy Adorjános sportoló állt rajthoz.

Az időszakot tekintve rendkívül bíztató időeredmények és pontszerző helyezések születtek a kaposvári versenyzők által. A hatalmas létszámot tükrözték a kiélezett helyzetek, hiszen egy távon vagy 80-an is elindultak, így tényleg körömhossznyin múltak az értékes helyezések! Akik a helyszínre látogattak vagy online követték, fantasztikus versengéseknek lehettek tanúi.

Stadler Csenge egy nagyobb kihagyás után emelt fővel tért vissza a felnőtt női élbolyba. Első számán, 100m uszonyos gyorsúszáson még 18., majd az ezt követő távon – 200m uszonyos gyorsúszáson – épphogy lecsúszva a dobogóról 4. lett. Utolsó rajthoz állásnál, már nem bízta a véletlenre és egy szépen felépített 400 méter végén másodikként ért célba.

Semostyán Róbert felnőtt sportolónk a leghosszabb távokon szerepelt. A világcsúcstartókat felvonultató mezőnyben 800m felszínen 12., míg 1500m felszínen 11. helyen végzett.

Vince Marcell a rövidebb távokon jeleskedett. 100m uszonyos gyorsúszáson több, mint fél másodpercet faragott le egyéni csúcsából, ezzel az előkelő 5. helyen végzett. 50m uszonyos gyorsúszáson szintén az első nyolc között, 6.helyen zárt. A többi versenyszámban is az időszaknak megfelelően úszott.

Kovencz Áron a hosszabb gyorsúszó számokra készült ez meg is látszott a 400 méteres távon hiszen egyéni csúcsot javított. Mindez azonban biztató a következő versenyekre nézve.