Június 10-11-én került megrendezésre a IX. Nyíltvízi Országos Bajnokság, ahol Lili 7500m és 1500m állt rajthoz a Maty-éri eseményen.

7500 méteren igen szoros küzdelemmel Nett Vivien (Zalaco Zalaegerszegi Úszó Klub SE, ideje:1:32:26.1) és Abonyi-Tóth Glenda (A Jövő SC FCSM, ideje: 1:32:27.2) mögött harcolta ki a bronzérmet (1:32.30.0), míg negyedikként Vasas Zsófia  (Vasas Sport Club, ideje:1:33:14.5) ért be. Az 1500 méteres táv új versenyszámként debütált az ob-n, ami nagyon izgalmas, látványos futam volt. Egy ilyen versenyen az a legnagyobb kihívás, hogy mindenki egyedül tájékozódjon és az eredmények szerint ez igazán remekül sikerült Lilinek, 17:54.e-es időeredményével a dobogó második fokára állhatott fel.  A korosztályos versenyeknek komoly tétjük volt – az egyes kategóriákban az első három-három helyezett szerzett jogosultságot arra, hogy a szeptember (29-okt.01) végi korfui junior Európa-bajnokságon képviselje a magyar színeket!

Győrffy Lili Anna a kép jobb szélén, a 7500m eredményhirdetésén.

Fotó forrása: MÚSZ Facbook oldala.

Újoncként állt rajthoz Kovencz Odett sportolónk az 5000 méteres távon, ahol az újpesti Borsos Petra mögött szorosan 13. helyen csapott célba.

Fotó forrása: Tésik Attila

Versenyzőinknek és felkészítőknek ezúton is gratulálunk!

Forrás: Szegedi Úszóegylet Facebook oldala és a MÚSZ honlapja.