S.Csenge hátúszás

Stadler Csenge hátúszás közben. (Fotó: Kováts Dávid)

Egyesületünk úszói, mint minden évben idén is elutaztak a székesfehérvári 8-11 és a 12 és idősebb korosztályú sportolóknak megrendezett úszóversenyre. A felkészülési időszaknak megfelelő időeredmények születtek.

A fiatalabb korosztály szombaton állt rajthoz, ahol több aranyjelvényes idő teljesült,  – Vince Marcell, Tiszperger Júlia és Ötvös Korina – Posza Dorina pedig gyermek országos bajnokságra úszott szintidőt 100m gyorsúszáson. Győrffy Lili szintén 100m gyorsúszáson új egyéni csúccsal másodikként ért célba, így ő érkezhetett haza éremmel.

A fiatalok névsora: Kováts Tamara, Kiss Rajmond, Kovencz Odett, Ötvös Korina, Tiszperger Júlia, Pete Fanni, Pete Dominik, Ötvös Réka, Győrffy Lili, Vince Marcell, Kovencz Áron, Török Emese, Korvicska Péter, Kováts Alex, Karnis Csongor, Posza Dorina.

Vasránap nagycsapatunk szállította az értékes helyezéseket. Stadler Csenge ahány számban rajhoz állt annyi aranyat zsebelhetett be. Csenge erejét mutatja, hogy nem csak rövidtávon (50m gyorsúszás; 100m hátúszás), hanem hosszútávon (800m gyorsúszás) is sikerült elsőként beérnie a célba. Bozsó Sára új egyéni csúcsai mellé a 2000-es születésű lányok mezőnyében 50m mellúszáson ranglistavezetővé lépett elő, ugyancsak remek teljesítményt nyújtva 100m mellúszáson aranyérmet, 800m gyorúszáson pedig egy 4.helyezést szerzett. Rajtuk kívül dobogós helyezést ért még el Papp Dániel 200m pillangóúszáson, szorosan mögötte Lengyeltóti Bence ért be harmadiknak, Tasnádi Martin pedig szintén egyéni rekorral 50m gyorsúszáson állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Tiszperger Dorina egyéni legjobbjával épp hogy csak lecsúszva a dobogóról negyedik helyen zárt 50m mellúszáson.

A sporteseményen lehetőség volt versenyen kívül is indulni, így remek időeredménnyel zárt 800m gyorsúszáson Posza Dorina és Győrffy Lili is.