Az idei év legfontosabb versenye a felnőtt uszonyosúszók számára a gödöllői Európa-bajnokság (július 18-22.) volt, ahol 18 ország legjobbjai sorakoztak fel köztük három kaposvári versenyző, – Kovács László mesteredző tanítványai – Lengyeltóti Bence, Posza Dorina és  Semostyán Róbert az 1.MCM-Diamant Adorján sportegyesületet képviselve.

Lengyeltóti Bence, a tavalyi sikeres szereplését követően idén sem engedett a formájából. 200m uszonyos gyorsúszáson egy bronz-, 400m uszonyos gyorsúszáson pedig egy ezüstérmet szerzett. Bence felkészítésén változtatva egyre nagyobb hangsúlyt kaptak a felszíni úszás elemei, aminek köszönhetően idén először került be a 4x200m és a 4x100m felszíni váltóba. A harmadik nap 4x200m-es távon pedig hatalmas egyéni csúccsal járult hozzá, hogy a Kiss Nándor – Mozsár Alex – Bukor Ádám kvartettel – megvédve a tavalyi világbajnoki elsőséget – állva hagyta a mezőnyt és elsőként csaptak célba a német váltó előtt.

Lengyeltóti Bence, Kovács László mesteredzővel.

Posza Dorina, újonc felnőttként elsősorban tapasztalatszerzés céljából indult el a versenyen, ahol szép időeredményekkel 100m búvárúszáson 11., míg 400m búvárúszáson 9.helyen ért célba.

Semostyán Róbert idén diplomázott úszóedzőként a Pécsi Tudományegyetem Természettudományi Karán, ami mellett sikeresen kvalifikálta magát a felnőttek viadalára. Róbert szintén jól teljesítette az 1500m felszíni távot, ahol végül a 9. helyet szerezte meg.

• 1500m felszíni úszás 9.hely

A magyar válogatott a tavalyi sikeres világbajnoki szereplését követően idén is az éremtáblázat első helyén zárt 10 arany, 5 ezüst és 4 bronzéremmel. Versenyzőink számára egy kisebb pihenő idő következik, és szeptembertől újul erővel folytatjuk a közös munkát a 2024-es Felnőtt Világbajnokságra (Szerbia), mely egyben már kvalifikációs lehetőséget jelent a 2025-ös Világjátékokra!

Válogatott sportolóink az Európa-bajnokságon: Semostyán Róbert, Posza Dorina és Lengyeltóti Bence.

Sportolóinknak és felkészítőinek ezúton is gratulálunk!